google890debed0804c991.html; ; 1qW89kl^fRq^(sNZgQ
 • Okna PCV


  Okna PVC są stosunkowo tanie, odporne na uszkodzenia i wyjątkowo łatwe w użytkowaniu. Ramy okien wykonane z PVC mają budowę komorową. Podzielenie ramy na komory puste w środku lub…

 • Wypełnienia drzwiowe

  Produkty made by RODENBERG to pierwszorzędna jakośc i twrałośc. Powody są różnorodne.

 • Okna dachowe

  Nowoczesne, inteligentne rozwiązana technicznie pozwalają na podniesienie komfortu mieszkania na poddaszu

 • Ogrody zimowe z PVC

  Ogrody zimowe, przeszklone werandy i oranżerie cieszą się coraz większa popularnością w Polsce.

Aktualności

Gdzie warto stosować rozwiązania z aluminium?

Aluminium to metal, którego wyjątkowe właściwości sprawiają, że jest łatwy w obróbce i odpowiedni do zastosowań budowlanych.

Prawidłowa instalacja bramy garażowej

Każdy garaż, a przede wszystkim przechowywany w nim samochód, wymaga odpowiedniej bramy. Zadaniem bramy garażowej jest ochrona nie tylko przed  warunkami pogodowymi, ale też przed złodziejami, dlatego ważny jest wybór solidnych rozwiązań, gwarantujących bezpieczeństwo.

Rolety zewnętrzne

rolety wroclaw

 

Doskonałym uzupełnieniem wysokiej jakości okien będą rolety zewnętrzne (aluminiowe), które zabezpieczają okno przed czynnikami zewnętrznymi. Ich najważniejsze zalety są następujące:

 doskonała izolacja cieplna pozwalającą na dużą oszczędność energii,
 doskonała izolacja akustyczna,
 skuteczna ochrona przed wiatrem, deszczem, nadmiernym nasłonecznieniem,
 zabezpieczenie przed hałasem i obciążeniami z zewnątrz,
 zapewnienie prywatności i dyskrecji mieszkańcom oraz ochrona przed nieproszonymi gośćmi.

 

 

Budowa rolety w systemach adaptacyjnych to przede wszystkim rozwiązania proste i niezawodne. Jest to system przeznaczony do stosowania w istniejących już budynkach. Pancerz złożony z profili połączonych przegubowo nawija się do skrzynki aluminiowej umieszczonej na ścianie lub w ościeży. Dzięki temu skrzynka jest elementem dekoracyjnym i może być dopasowana do wyglądu całego budynku. W systemie tym oferujemy do wyboru dwa rodzaje skrzynek: standardowe i okrągłe „System Owal” oraz integro (do zabudowy zewnętrznej po styropian).

Blachy zastosowane w roletach posiadają dwuwarstwowe powłoki lakiernicze charakteryzujące się podwyższoną odpornością na ścieranie i działanie czynników atmosferycznych. Dzięki temu profile aluminiowe oferowane przez naszą firmę są tworzone z myślą o środowisku naturalnym.
Profile wypełnione pianką wyróżniają się wyjątkowo dobrą izolacyjnością termiczną i dźwiękową. Przy tym ich niewielka waga pozwala na użycie ręcznego, sprężynowego i elektrycznego napędu rolety.
Rolety zewnętrzne produkowane standardowo podnoszone są za pomocą linki lub paska. Rolety można wyposażyć również w sterowanie elektryczne: przewodowe lub radiowe firm SOMFY.


Rolety nadstawnerolety nadstawne wroclaw

System rolet naokiennych jest systemem wielu zastosowań. Można je stosować w nowym budownictwie, jak i przy modernizacji budynków już istniejących.
Rolety nadstawne to rodzaj rolet zewnętrznych nakładanych na okna, wyłącznie na etapie montażu lub wymiany stolarki okiennej. To rozwiązanie wysoce estetyczne, ponieważ pozwalają na „ukrycie” rolet poprzez idealne wkomponowanie w otwór okienny wraz z otynkowanie kasety. Dzięki dodatkowego ociepleniu skrzynki rolety zapewniają właściwą izolację termiczną i akustyczną. Z kolei zastosowanie drewnopodobnych oklein (tzw. renolitów) w obudowie rolety pozwala ją dopasować do każdego koloru okna.

Oferowane przez nas rolety nadstawne BeClever powstały po przeanalizowaniu całego rynku rolet i są odpowiedzią na oczekiwania użytkowników. Co więcej, to system uniwersalny, spełniający wymagania zwolenników rolet niezabudowanych, częściowo zabudowanych lub całkowicie zabudowanych.
Oto główne cechy rolety nadstawnej BeClever:
 funkcjonale otwieranie / zamykanie pokrywy rewizyjnej
 pokrywa rewizyjna od spodu umożliwia dowolny sposób zabudowy
 czołowe oraz boczne wzmocnienia skrzynki rolety zapewniają stabilność nawet przy dużych gabarytach
 szeroka gama kolorów
 profil czołowy z symetrycznym zamkiem umożliwiającym, w zależności od potrzeb, dwustronne jego zastosowanie; możliwość wykorzystania zewnętrznej powierzchni gładkiej lub z nośnikiem tynku.
 możliwość zastosowania sterowania elektrycznego.

 

Największe zalety rolet zewnętrznych
Rolety zewnętrze, jeszcze niedawno stosowane wyłącznie w sklepach i firmach jako zabezpieczenie antywłamaniowe, coraz częściej pojawiają się także w oknach domów prywatnych. Co decyduje o rosnącej popularności tego typu osłon? Jakie są największe zalety rolet zewnętrznych i jakie mogą dać korzyści osobom, które rozważają zamontowanie ich?
Rolety zewnętrzne – działanie, montaż, wygląd
Rolety zewnętrze Wrocław to osłony okien montowane od strony elewacji. Składają się z połączonych ze sobą profili (np. z aluminim), kasety, oraz płaszcza, czyli ruchomej części, która zwija się do kasety. W profilach ukryte są prowadnice, dzięki którym roleta prowadzi się prosto i jest odporna na silny wiatr. W zależności od warunków zastanych roletę montuje się w świetle okna w jego ramie lub w elewacji budynku. Współcześnie dostępne są rolety w wielu kolorach i modelach różniących się detalami, dzięki czemu można znaleźć taki, który nie będzie odbiegał od stylu domu.
Montaż rolet najlepiej jest powierzyć wyspecjalizowanej ekipie. Zazwyczaj sprzedawca oferuje także usługę instalacji zakupionej rolety. Decyzja o zakupie powinna być poprzedzona dokładnymi pomiarami, a najlepiej wizytą technika, który nie tylko precyzyjnie zmierzy okno, ale też oceni fachowym okiem, jaki typ montażu należy zastosować.
Zalety rolet zewnętrznych
Najczęstszym powodem zakupu rolet jest chęć zabezpieczenia dobytku przed włamaniem. Ochrona przed złodziejami to jednak niejedyna zaleta rolet zewnętrznych. Chronią one także przed czynnikami zewnętrznymi – i to przez cały rok! W lecie pozwolą ograniczyć ilość światła padającego do domu. Regulują także przenikanie ciepła do pomieszczeń, dzięki czemu w lecie nie nie przegrzewają się one. Z kolei w zimie roleta stanowi dodatkową warstwę izolacyjną. Okna to zawsze słabe punkty budynku, przez które ucieka najwięcej ciepła. Rolety zewnętrzne znacząco ograniczają wychładzanie mieszkania, co pozwala oszczędzić na jego ogrzaniu.
Rolety montowane na zewnątrz są bardzo solidne. Ponieważ są stale wystawione na działanie czynników atmosferycznych, muszą być trwałe i stosunkowo grube. Dzięki temu zapewniają izolację nie tylko termiczną, ale też akustyczną. Jest to zatem rozwiązanie, które można polecić osobom uskarżającym się na hałas np. od ruchliwej ulicy.
Zaletami nowoczesnych rolet są także design i funkcjonalność – dzięki wielkiemu wyborowi wzorów stanowią one ciekawy akcent wyglądu domu i nie szpecą jego ogólnego obrazu. Możliwość schowania kasety pod tynkiem daje elegancki efekt.
Niewątpliwie atutem jest także możliwość sterowania elektrycznego przy pomocy pilota, ale też alternatywa w postaci sterowania ręcznego przy użyciu linki, paska lub korby. Wybór sterowania daje pewną elastyczność, rodzaj napędu ma bowiem niebagatelny wpływ na cenę rolety. Sterowane zarówno manualnie, jak i elektrycznie rolety można znaleźć na www.siuba.pl.

Zapraszamy na inne strony serwisu!
Okna,  drzwi,  roletystolarka aluminiowa,  okna dachowe,  bramy garażowe,  parapety.